AĞU
15

Tariş Zeytin

Tariş Zeytin Tariş Zeytin Tariş Zeytin Tariş Zeytin

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, bağlı 33 kooperatif ve 28.000 üreticinin sermayesi ile 2001 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı, ortakların ürünlerinin iç ve dış pazarlarda en etkin bir şekilde pazarlama, satış ve dağıtımını yapmaktır.

Köklü bir geçmişi olan birliğin giderek daha da güçlenmesini sağlamak ve küreselleşmenin sektörde yaratabileceği olumsuz etkilere karşı hazırlıklı olmak, şirketi kurma düşüncesinin temellerini teşkil eder.

Tariş Zeytin A.Ş. geçmişi 1915 yılına dayanan Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’ni geleceğe taşıyan çok önemli bir köprüdür. Bu sorumluluk bilinci içinde kurulan şirketin kısa, orta ve uzun vadeli kurumsal, teknolojik ve yönetsel hedefleri vardır ve bu hedefler, değişen koşullara göre revize edilmektedir.

Tariş Zeytin A.Ş. yurdun kilit noktalarına yayılmış bölge müdürlükleri, anlaşmalı olduğu bayiler ve zincir mağazalar ile yerli tüketicilere; Toronto, Montreal ve Chicago’daki mağazaları, çeşitli şehirlerdeki ürün reyonları ve ithalatçılarıyla da dünya tüketicilerine hakiki zeytinyağını ulaştırmanın gururunu yaşamaktadır.

B2B Bakım & Danışmanlık : Tariş intranet'i üzerinde çalışan B2B projesi ile anlaşmalı olduğu bayiler, zincir mağazalar arasında sipariş ve stok takibi, muhasebeleştirme, kargolama ve XML arayüzü ile diğer platformlarla bilgi paylaşımını sağlamaktadır.  Bilgipark olarak proje üzerinde bakım ve yeni modul geliştirme hizmetini başarıyla sürdürmekteyiz. Proje, (klasik) .asp üzerinde MSSQL 2000 veritabanını kullanmaktadır.